برای نمایش صحیح سایت لازم است جاوا اسکریپت در مرورگر فعال باشد
تغذیه سلامتی آموزش آشپزی آسان
اخبار
عنوان خبر:
ویژگی های یک کفش خوب
ویژگی های یک کفش خوب در کل کفش های بند دار یا چسبک دار بهتر از کفش ها ی بدون بند هستند زیرا بند و چسب می تواند فشاری را که کفش روی پا ها وارد می کند تا حدودی تنظیم کند . بهتر است زبانه کفش آزاد باشد و دوخته نشده باشد. زیرا هم پوشیدن کفش راحت تر است و هم در این حالت تنظیم فشار کفش بهتر صورت می گیرد .
بین بلندترین انگشت پا و نوک کفش ، باید حدود یک سانتی متر فاصله باشد و هنگام راه رفتن ، پاشنه پا حدود پنج میلی متر در عقب کفش خوب جای حرکت داشته باشد .کف یک کفش خوب هم دارای ویژگی های خاصی است قسمت بیرونی آن که با زمین تماس دارد باید سفت و قسمت داخلی آن که محل تماس با پا هاست ، باید نرم باشد. پاشنه کفش هم باید از دیگر قسمت های آن نرم تر و نرم تر و دارای قابلیت ارتجاعی باشد.
پاشنه کفش نیز نباید خیلی بلند یا خیلی کوتاه باشد بهتر است از کفش هایی که پاشنه آن بلند تر از پنج سانتی متر باشد ،استفاده نکنید. کفش هایی که کف تخت داشته باشند نیز می توانند باعث کمردرد و یا خار پاشنه پا شوند . کفش های پاشنه داری که پاشنه ی یک پارچه دارند،گزینه های مناسبی هستند. کفش هایی که برای پای شما تنگ و یا گشاد هستند نیر نامناسب هستند. باید کفشی را خریداری کنید که اندازه ی کفش شما باشد .
یکی از ویژگی های یک کفش استاندارد این است که از امکان تهویه برخوردار باشد . برای همین توصیه می شود کفش های چرمی استفاده شود . همه ی افراد به ویژه افراد مبتلا به دیابت، باید از کفش سبک استفاده کنند . زنان باردار باید کفشی را انتخاب کنند که کف و پاشنه ی آن نرم باشد و هنگام راه رفتن فشار ضربات وارده پا و ستون فقرات را بگیرد .حداکثر پاشنه ی آنان می تواند داشته باشد 2.5 سانتی متر است .بهتر است از کفش های بنددار و یا چسب دار استفاده کنند. دراین دوران استفاده از کفش های ورزشی می شود . برای کودکان و نوجوانان در حال رشد نیز بهتر است کفش های ساق دار انتخاب شود .
منبع : مجله تندرستی همشهری
تبلیغات


لطفا ما را محبوب کنید

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به سایت آشپزی لیمو می باشد